Mieszkania Wejherowo Sierra Park - dokładna lokalizacja

W jakiej odległości od miasta zlokalizowane są apartamenty Sierra Park?

Osiedle Sierra Park, czyli mieszkania deweloperskie w zabudowie szeregowej zlokalizowane na polu golfowym w Pętkowicach, znajdują się zaledwie 3km od ścisłego centrum Wejherowa. Co więcej, cały czas trwają prace nad rozbudową drogi S6 z węzłem w Luzinie. Oznacza to, że dojazd do obwodnicy Trójmiasta będzie o wiele łatwiejszy i szybszy. Mieszkanie w Wejherowie oznacza również szybki dojazd do miejscowości Reda i Rewa. Zależało nam na tym, by potencjalnym nabywcom zapewnić maksymalny komfort mieszkania. Gdańsk oraz Gdynia również znajdują się w odległości kilkunastu minut samochodem.

Jakie są zalety mieszkania na polu golfowym?

Zakup nieruchomości przy polu golfowym to propozycja dla osób, które są zainteresowane nieszablonowymi inwestycjami mieszkaniowymi. Apartament znajdujący się na terenie pola golfowego to nie tylko świetna lokalizacja oraz malownicze otoczenie, ale również ciekawe i nowoczesne rozwiązanie. Oferujemy naprawdę atrakcyjne mieszkania na sprzedaż. Gdynia oraz Gdańsk znajdują się w odległości zaledwie kilkunastu minut samochodem, co sprawia, że Sierra Park jest bardzo dobrze skomunikowanym miejscem.

Czy kupno nieruchomości usytuowanych przy polu golfowym to dobra inwestycja?

Tak. Zdaniem organizacji audytorsko-doradczej KPMG, na jedno pole golfowe w Polsce przypada ponad 1 200 000 osób, z których co najmniej 1% chciałby mieć możliwość grania w golfa w swojej okolicy zamieszkania. Wartość nieruchomości przy polu golfowym ciągle wzrasta, podobnie jak zainteresowanie tym sportem.

Co oferuje okolica Sierra Park poza polem golfowym?

 

Osiedle mieszkaniowe Sierra Park wraz z polem golfowym otoczone jest Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, w którym znajduje się wiele znakowanych szlaków turystyki pieszej oraz innych szlaków turystyki kwalifikowanej, takich jak trasy rowerowe, szlaki narciarstwa biegowego oraz jazdy konnej.

 

Jak mogę porównać ofertę Sierra Park z innymi nieruchomościami w okolicy Wejherowa czy Trójmiasta?
Wystarczy wpisać w wyszukiwarce mieszkania Wejherowo lub mieszkania na sprzedaż Wejherowo jeśli interesuje Cię tylko ta lokalizacja. Jednak ciężko będzie znaleźć mieszkanie w okolicach Wejherowa czy Redy o podobnym standardzie w tak atrakcyjnej cenie. Możesz porównać nasze szeregowe domy na sprzedaż z typowymi ofertami mieszkań w Trójmieście wyszukując hasła mieszkania Gdynia lub mieszkania Gdańsk czy też mieszkania na sprzedaż Gdynia, mieszkania na sprzedaż Gdańsk.

Podstawowe informacje dot. prawa i formalności

Co to jest MDM?

 

MdM (Mieszkanie dla Młodych) to rządowy program stworzony dla młodych osób oraz małżeństw w celu ułatwienia im kupna swojego pierwszego domu lub mieszkania.

Co to jest kredyt hipoteczny na mieszkanie i co potrzebuję, by go uzyskać?

Kredyt hipoteczny to kredyt w banku, którego zabezpieczenie stanowi hipoteka danej nieruchomości. Biorący kredyt powinien posiadać wkład własny w postaci zazwyczaj stanowiący minimum 15% wartości nieruchomości (10% przy wykupie dodatkowego ubezpieczenia).

Co powinny zawierać akta kupna?

Akta kupna mogą zawierać różne elementy, jednak do tych podstawowych możemy zaliczyć:

  • Dane osobiste (zarówno kupującego, jak i sprzedającego)
  • Cenę zakupu nieruchomości oraz wpłaty
  • Informacje na temat nieruchomości
  • Regulamin oraz gwarancję
  • Określone warunki rozwiązujące
Jaką rolę odgrywa notariusz?

Notariusz jest potrzebny w celu stworzenia oficjalnego aktu zakupu nieruchomości oraz aktów hipotecznych.

Czym jest przedpłata w przypadku kupowania domu lub mieszkania?

Zazwyczaj, kupujący jest zobowiązany do wpłacenia sprzedającemu kwoty (przedpłaty) w wysokości ok. 10% wartości mieszkania bez względu na to, czy jest to tanie mieszkanie czy droga willa.

Wyposażenie domu

Czy istnieje możliwość zamontowania kominka w domu?

Tak. Istnieje możliwość zamontowania kominka w każdym domu.

Czy przysługuje mi wydzielone miejsce parkingowe przy domu?

Tak. Mieszkania deweloperskie Sierra Park posiadają wydzielone miejsce do parkowania przed domem.

Na czym polega koncepcja zadaszonego miejsca parkingowego?

Idea zadaszonego miejsca parkingowego powstała z myślą o ochronie pojazdów należących do mieszkańców Sierra Park. Auto znajduje się pod dachem, dzięki czemu nie jest narażone na uszkodzenia spowodowane np. niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pragniemy zapewnić maksymalny komfort mieszkania. Trójmiasto (zwłaszcza w porze letniej) jest szczególnie podatne na częste opady deszczu oraz burze, które  mogą stanowić zagrożenie dla naszych pojazdów.

Czy istnieje możliwość wybudowania basenu?

Tak. Kupując nieruchomość Sierra Park, można dodatkowo zażyczyć sobie wybudowanie basenu na terenie posesji, co znacznie uatrakcyjni dom. Wejherowo jest malowniczym, pełnym zieleni miastem, więc basen idealnie wkomponuje się w otoczenie.

Czy dom posiada ogród? Jeżeli tak, to o jakiej wielkości?

Każdy dom Sierra Park posiada własny ogród o powierzchni nawet do 300 m2.

Kilka pytań o wystrój wnętrz

Jaki kolor (oprócz białego) jest kolorem uniwersalnym dla salonu?

 

Trendy zmieniają się z roku na rok. Dla przykładu, w roku 2016 najmodniejsze są dwa kolory - róż oraz błękit. Z kolei, w poprzednim roku najpopularniejszą farbą była marsala (odcień bordo). Obecnie, odchodzi się raczej od ciemnych barw na rzecz jasnych, lekkich i wiosennych kolorów.

Jak ustawić optymalne oświetlenie w sypialni?

Ustawienie oraz powierzchnia okien w apartamentach Sierra Park zapewnia dostęp do naturalnego światła słonecznego przez cały dzień.

Meble z jakiego drewna najbardziej pasują do paneli?

Wszystko zależy od stylu, w jakim chcemy urządzić mieszkanie. Jeżeli kolor mebli zostanie spójny, to każdy wybór będzie odpowiedni w odniesieniu do paneli.

Jakie elementy koniecznie powinny znaleźć się w ogrodzie?

Wszystko zależy od stylu, w jakim chcemy go urządzić. Niemniej, by umilić sobie czas spędzany na świeżym powietrzu, warto wyposażyć ogród w altankę lub inny element służący wypoczynkowi.

Jak skutecznie podzielić mieszkanie na strefę dzienną i sypialną?

Koncepcja architektoniczna Sierra Park zakłada podział mieszkania na strefę ogólną dzienną (parter) oraz prywatną sypialnianą (piętro). Taki podział znacznie ułatwia swobodne i zdrowe funkcjonowanie w mieszkaniu.